Invertované „V“ i CP6 jsou po opravách. Jsem rád, že jsem to stihnul ještě v pozdním létě. Nad žebříčkem vykukuje kus TV antény. Na TV žádné rušení.


19.08.2019
Zdravím Jaroslave. Pořídil jsem si nový TRX a to Xiegu X5105 a protože má docela zajímavé parametry, posílám info - pokud jej budeš chtít zveřejnit pro ostatní. Víc k tomuto TRXu je na mém webu: ok2pll3.webnode.cz. Lev OK2PLL

13.08.2019
Ahoj Járo. Ono to vyluxování stránek a to, že nějaký vyhledávač nevede na tvé stránky souvisí s tím logem, tím přeškrtnutým kostelíkem co má půlměsíc na věžičce, ;-)). Počkej si tři měsíce a pokud se pak vše "samo" napraví, jsi doma. Nakonec nebyl bys první. Měj se moc faj a opatruj se ve zdraví, 73! Vlasta. P.S. Konspirativní teorie, to je moje!! Když něco podobného řve z obrazovky zelený Alzák, proč ne já? V. ;-)
Skutečně jsem počkal a GOOGLE mne vzal na vědomí. Doufám ale, že je to spíš náhoda. Jarda (cjb)

12.08.2019
Ahoj Jardo, mám z Tvých stránek staženo leccos, a dneska jsem se tak brouzdal v tom svém archivu, a našel článek z 21. prosince 2009 s názvem "Autorské svazy řádí". Protože se sem tam hrabu i ve starší literatuře, vybavil se mi článeček z časopisu Gramotechnika z roku 1933 . Stránku kde se píše, jak to v Německu autorům zatrhli, máš v příloze. To ještě byli soudci rozumní. Krásné prázdniny s vnoučaty. Jarda OK2BSP

09.08.2019
Myslím si, že styl nových stránek už je ustálený. U nových článků je standard dvousloupcová sazba. Tak jako v začátcích, mi i teď velice pomohly stránky Jak psát web. Místo editoru PSPad používám Notepad++. Je jednodušší a lépe se mi s ním dělá. Je to ale otázka vkusu. Komunikaci se serverem zajíšťuje program FileZilla. Je to poslední verze programů, ke které jsem se dopracoval. S ní píšu celé stránky v HTML, CSS a Java scriptu. Doufám, že takto napsané stránky už nebude důvod napadnout. A i kdyby, mám celé stránky zálohované na počítači a obnova je dílem několika minut. Jejich velikost celkem je i s obrázky pouze 139MB!

08.08.2019
Z letošní dovolené na Vysočině na mě udělalo největší dojem muzeum veteránů TATRA v Bystřici nad Perštejnem. Provázela nás velice příjemná paní Prosecká. Její výklad i poznámky byly skutečně fundované. Děkuji a všem určitě doporučuji.

18.07.2019
Ahoj DR OM Jaroslav, vzhľadom na zvyšujúci sa dopyt o informácie o tlači QSL lístkov priamo z ADIF súboru, som na mojich stránkach www.om7as.sk/sk_home.html uverejnil základný návod ako na to. 73! Jaro, OM7AS

17.07.2019
Našel jsem v archivu i některé staré články z roku 2006. Dal jsem je do nové rubriky "Osobní". Myslím, že by mohly být aktuální i nyní.

14.07.2019
Moje první galerie ve starém programu jAlbum 9. Je zdarma a naprosto vyhovuje. Takže pár fotek před závodem. Na závod už jsem bohužel nebyl.

12.07.2019
Petr OK1FIG udělal video z PD 2019 klubu OK1KEO. Sympatická je účast YL i hojnost mládeže. Zajímavá jsou i jeho ostatní videa na YouTube.

30.06.2019
Přeji příjemnou dovolenou a skvělé prázdniny.

22.06.2019
Jaroslav OK1HDU mne upozornil, že moje stránky nejde ve vyhledávači najít. Zkusil jsem je tedy vyhledat. Zajímavé, že Google ještě nezaznamenal "novou" adresu (radio.ok1cjb.cz), kterou provozuji už několik let, DuckDuckGo jí má na prvním místě, ruský Yandex má na prvním místě stránku QRZCQ, kde je také uvedená správná adresa stránek. Potěšilo mne, že i Seznam má správný odkaz na prvním místě. Úsudek si udělejte sami.

29.05.2019
Zajímavá stránka o počasí: www.windy.com

19.05.2019
Přepis stránek je v podstatě hotový. Chybí ztracené soubory a soubory které jsem nepovažoval za aktuální. Pokud by někdo něco postrádal, napište, zkusím dohledat Jarda (cjb)

15.05.2019
V roce 2014 jsem založil "nové" stránky a staré jsem nechal v původním stavu. Myslel jsem si, že s tím vystačím. Po několikerém napadení stránek, kdy je správce serveru zablokoval jsem byl nucený k radikálnímu kroku. Vrátil jsem se (po Drupalu a Joomle v několika verzích) opět k HTML, posloužil mi Microsoft Expression Web 4 a konečná redakce byla v editoru PSPad. Obnovit znalosti s HTML mi pomohly stránky Jak psát web. Možná, že stránky nebudou mít takový čtenářský komfort, ale velké plus je, že je budu dělat doma na počítači a na internet překlopím hotový obsah. Tak budu mít doma v záloze kompletní duplicitní stránky. Bude to sice o dost víc práce, ale myslím,že to bude stát za trochu námahy. V plánu mám převádět jeden článek týdně. Pokud by někomu něco chybělo. napište. Budu se snažit v mezích možností vyhovět. Převážnou část
obsahu starých stránek se mi podařilo zachránit a aktuální články sem budu postupně převádět. Chce to hodně trpělivosti a špatné počasí. Vrátit obsah chci hlavně proto, že mne to baví a že o stránky je zřejmě zájem. Za dobu své existence mají už hodně přes dva miliony shlédnutí, nejen z naší jazykové oblasti.
Dostal jsem zprávu od Pavla OK1OO, že se moje stránky v prohlížeči Chrome chovají nekorektně, zatím co ve Firefoxu a Exploreru není problém. Lituji, všechno je psané průzračně v HTML bez wysiwyg editoru a redakčního systému. Asi nebude chyba na mých stránkách. Jedině můžu doporučit slušný prohlížeč. Pavle díky za zprávu.
Opraveno, omlouvám se, závada byla u mne. Omylem jsem dva rámy v různých adresářích pojmenoval stejně. Ve Firefoxu, ani Exploreru to nevadilo. Bohužel v Chrome jsem to nezkoušel, protože ho nemám.