1001
GPS USB modul
autor: Ladislav OK1UNL
08.05.2018


NZ Jaroslave,
dnes mi přišel zabalený GPS USB Modul z Číny. (http://www.ebay.com/itm/GPS-Receiver-USB-GLONASS-Galaxy-for-Car-Laptop-Ship-Navigation-Active-GPS-Mouse-/281738841588?hash=item4198f18df4:g:85kAAOSwJcZWeRbh).
Připojil jsem k PC a instaloval jsem Prolific drivery z přiloženého CD. Zařízení nebylo úspěšně nainstalováno!!! Zajímavé,. že jsem ho viděl jak vytvořilo virtuální COM5. Za chvíli se objevila hláška, že chybí dynamická knihovna dll. A to cp210xmanufacturing.dll. Zkusil jsem ji nakopírovat z CD na systémový disk.Ale děly se věci!!! Myš nebylo možné ovládat a kurzor jezdil po obrazovce spouštěl programy!
Začal jsem zjišťovat proč. Tahle knihovna opravuje chyby systému spáchané čipy Prolific. Smazal jsem knihovnu a nainstaloval ji do systému ale do jiné složky. Pro 64bit platí: C:\Windows\SysWOW64\
<style="text-align: justify;" data-mce-type="text/css">Resetoval jsem PC. Po spuštění SW  SkyTraq verze 04.8.530 která se neinstaluje, jenom spustí! Se program rozeběhl!!! Ten SkyTraq  graficky NIC MOC, zbytečně mnoho funkcí. Nainstaloval jsem VisualGPSview program, nastavil jsem pouze port a rychlost. GPS/Glonass modul z Číny běhá na 100%!!! Spolupracuje i s ADSBScope a ROSmodem. Celá akce mě zabrala hodinu času!!! Výrobek to špatný není, jenom Čínský chlapec mohl napsat trochu manuál. 73! Láďa.

Doplněné:

Ahoj,
ještě pár drobností pro doplnění. Umístění dynamické knihovny do složky pro 32bit systém, cesta je zde: C:\Windows\System32\. Vyzkoušeno s OS Win7, modul pracuje i přiipojením USB 2.0 a 3.0. Důležité je, že výstup dat umí ve formátu NMEA 0183 standard, původně určený pro automatizovaný přenos dat mezi jednotlivými zařízeními elektroniky lodí. Stanovilo a udržuje jej americké Národní sdružení pro lodní elektroniku (NMEA). Standard popisuje elektrické charakteristiky a přenosový protokol, kódující informace pomocí ASCII znaků. Fyzická vrstva využívá standardu sériové komunikace RS-232. Základní nastavení portu definuje komunikační rychlost 4800 bit/s, Datových bitů 8, 1 stop-bit, žádná parita ani potvrzování. Modul a programy co jsem zkoušel pracují i s tokem 9k6 bit/s.
Modul je v provedení waterproof, zalepený 3M páskou. Doporučuji přes tuto pásku nalepit oboustrannou lepící pásku pro stálou montáž,
případně reklamní agentury dnes vyrábějí magnetické reklamy na auta, odřezek lze přilepit na spodní stranu modulu. Program VisualGPSview je Freeware (prodává se pouze zdrojový kód, tel ale nepotřebujete): http://www.visualgps.net/VisualGPSView/.
Láďa UNL