0305 Výročí které je třeba stále připomínat 18.09.2006

Mapa 1. Československo 1935

Blíží se výročí tak zvané "Mnichovské dohody". Málokdo si dnes z mladších ročníků a možná i nás starších uvědomuje co to vlastně bylo a jaké to mělo následky. Třeba jenom pro naší republiku a její území. Na mapě 1 je území první republiky. Kdo se pořádně zadívá, zjistí,že jsme hraničili i s Rumunskem. V roce 1938 muselo Československo podle mnichovské smlouvy vyklidit pohraničí. Tisíce utečenců musely opustit svoje domovy a stěhovaly se do vnitrozemí a někteří emigrovali za hranice.

Mapa 2. Protektorát Čechy a Morava

Mapa 2 ukazuje území které zbylo po záboru pohraničí. Ukousl si každý kdo sousedil s naší republikou, Německo, Rakousko,Polsko i Maďarsko. Na mapě 3 je červeně ohraničeno to co zbylo republice na Slovensku. Po vzniku protektorátu se Slovensko odtrhlo a utvořilo Slovenský štát.

Mapa 3. Slovenský štát

Po druhé světové válce se většina území vrátila zpět, ale Sovětský svaz nám zase sebral Podkarpatskou Ukrajinu.
Zajímalo by mne, kolik lidí muselo vyhnat svých domovů Němce aby se měli vůbec kam vrátit. Pokud se tedy mohli vrátit a nebyli zavražděni v koncentračních táborech. Úplně se zapomíná, že odsun z pohraničí je usnesení spojenců z Jalty a týkal se jen těch kteří spolupracovali s nacisty. Tímto usnesením se určitě německému národu splnila dávná touha vyjádřená jejich heslem "jeden vůdce, jeden národ". A vůbec se nehodlám někomu omlouvat.

Přehled státních znaků
1918-1939do 1960do 1989do 1990dodnes

Přehled státních vlajek
do 1920do 1939protektorátdodnes

Ale proč o tom píšu. Opět se v Evropě projevuje tendence k usmiřování a mnichovanství vůbec. Šest let jsem pracoval v severní Africe a zkušenosti z islámem mám z první ruky. Četl jsem Zelenou knihu kterou napsal Muammar Qaddáfí (Kadáfí), četl jsem a mám doma i Korán. Četl jsem ale i Meim Kampf. Získal jsem dojem, že Mein Kampf i Korán mají dost společného.

Za mého působení v Africe jsem od místních slyšel stesky na Východ i Západ (jako geopolitické pojmy). Každý prý jim ochotně prodá samopaly, tanky, stíhačky a podobné zbraně. Nikdo jim ale neprodá bombardovací letadlo které doletí nad Evropu a zpět. Nikdo jim také neprodá slušnou válečnou loď. Zaplať bůh za to.
Proto také tvrdím že v Izraeli se bojuje i za Evropu a naší kulturu. Uvědomit si historické vazby je velice obtížné. Já sám jsem si je uvědomil až na svých toulkách po světě. Egypt byl hezký. Ale po něm jsem se dostal do Palestiny a Izraele. Věřte nebo ne, ale musel přijít na řadu Jeruzalém a Betlém, kde jsem se cítil jako doma a uvědomil si jak jsou nám vzdálené ostatní kultury včetně kultury starého Egypta. I když nejsem věřící, považuji náboženství za součást kulturní historie lidstva. A tato historie nás poutá.
Proto je mi velice proti srsti když EU posílá do krizových oblastí tak zvanou humanitární pomoc. Podle mého se stejně k strádajícím lidem nedostane, je hbitě zašmelená a za získané peníze zakoupeny zbraně a střelivo. Tím se konflikt jenom prodlužuje a utrpení narůstá. Tolik nouze a hladu jako v Africe jsem nikdy neviděl a doufám, že horší bídu už ani neuvidím.
I proto jsem proti vstupu Turecka do EU. Řeči o nutnosti imigrace pro udržení hospodářského potenciálu jsou blaf. V Německu pracující Turci nejsou ani schopni pokrýt náklady na Turky pobírající podpory. Nehledě na to že vzniká ukázková pátá kolona která si pro sebe usurpuje výhody, nemíní se integrovat a vytváří uzavřená společenství. Islamisté jsou pobouřeni básničkami, zákazem šátků, karikaturami i výroky papeže. Když se jim to nelíbí ať se vrátí domů pod křídla islámu. A ne aby to byla záminka k dalšímu rabování a vraždění.Vypadá to že islamisté vytáhli a oprášili heslo "Ein folk, ein Führer". Fuj, to nechci.

Tenhle článek jsem napsal v roce 2006. Myslím, že se od té doby nic nezlepšilo. Sudeťáci chtějí pořádat sraz v Čechách, "pražská kavárna" je čím dál, tím víc agresívnější a politické neziskovky jsou stále drzejší a drzejší. Zatím co v roce 1989 se demonstrovalo za svobodné volby, letos na Letné se demonstrovalo proti svobodným volbám. Tak vám lidi nevím........